Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatları

Bizimle İletişime Geçin

Sarıyer’deki Boşanma Avukatları

Sarıyer’deki Boşanma Avukatları

Sarıyer’deki boşanma avukatları boşanma sürecinin kolay ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılması adına müvekkillerine yardımcı olmak amacıyla hizmet vermektedirler. Sarıyer’de ikamet eden kişilerin boşanma davası açmak istemeleri durumunda hukuki destek almaları onların en kolay şekilde boşanmalarına yardımcı olabileceği gibi boşanma sonrası nafaka, velayet, mal paylaşımı ya da tazminat gibi konularda hak kaybı yaşamalarına engel olmaktadır.

Sarıyer’deki Boşanma Avukatları

Boşanma süreci zor bir süreçtir ve bu süreçte bireyler oldukça mağdur olabilmektedir. O sebeple boşanma avukatı tutulması her ne kadar zorunlu olmasa bile önerilmektedir. Zira boşanmak isteyen kişilerin açacakları boşanma davası ile ilgili olarak hukuki bir altyapı oluşturulamaması durumunda boşanma davasının reddi söz konusu olmaktadır. Hukuki bilgi ve deneyim açısından Sarıyer’deki boşanma avukatları müvekkillerinin bu şekilde bir sorun ile karşılaşmasını engellemek amacıyla hizmet vermektedir.

Açılacak boşanma davası için, boşanma avukatı tutulması durumunda, süreç içerisinde ihtiyaç duyulacak hukuki destek sağlanmış olacaktır. Sarıyer’deki Boşanma Avukatları müvekkillerinin boşanma davası açma aşamasında davanın açılacağı yetkili mahkemenin doğru bir şekilde belirlenmesi, boşanma davası için gerekli belgelerin hukuka uygun olarak hazırlanması, boşanma davası açılırken boşanmayı getiren hukuki sebebin belirlenmesi gibi konularda bilgi ve deneyimi sayesinde müvekkillerine yardımcı olmakla birlikte, boşanma davası sürerken öne sürülen hukuki sebebin nasıl ispat edileceği, boşanma protokolü hazırlanması, cevap dilekçesi hazırlanması, karşı dava süreci gibi hususlarda da yardımcı olmaktadır.

Sarıyer Boşanma Avukatı Tutulmasının Önemi

Boşanma davası açmak istiyorum diyen kişiler açısından hukuki zeminin oturtulması önemlidir. Açılacak boşanma davası hukuki altyapıya sahip değilse boşanma davası reddedilir. Bu da bireylerin yeniden aynı nedenle dava açmak istemeleri durumunda 3 yıl beklemeleri gerektiği anlamına gelecektir.

Boşanma davalarının reddi çoğu zaman yanlış boşanma nedeni seçilmesi yada seçilen boşanma nedeninin duruşmada etkili bir şekilde savunulmaması sonucu gelişmektedir. Sarıyer’deki boşanma avukatları boşanma davasının eşler açısından en kısa sürede sonuçlandırılmasına olanak sağlamaktadır. Boşanma davası süresini belirleyen en önemli husus hukuki prosedürlerin ne kadar hızlı ve doğru yerine getirildiğidir.

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>