Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatları

Bizimle İletişime Geçin

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Boşanma davası açarak evliliğini noktalamak isteyen kişilerin bu süreçte yapmaları gereken, boşanma davası için gerekli hukuki prosedürleri doğru bir şekilde uygulamak olacaktır. Zira boşanma davası karmaşık bir süreçtir ve bu sürecin uzaması bireyler açısından boşanmayı zorlaştıran bir unsur olmaktadır. Bu nedenle boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen kişilerin, hukuki bilgi ve deneyim açısından uzman bir boşanma avukatı ile boşanma davası sürecini yürütmeleri önerilmektedir.

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen bireyler bu süreçte tutacakları boşanma avukatı sayesinde boşanmanın istenilen şekilde sonuçlanmasını sağlayabilmektedirler. Çocuğun velayetinin alınması, nafaka talebinin karşılanması, yasal mal paylaşımının doğru yapılabilmesi, tazminata hak kazanma gibi durumlar açısından boşanma davasının etkili yürütülmesi gerekir. Bu nedenle tutulacak olan boşanma avukatı müvekkillerine mutlak fayda sağlayacaktır.

Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen bireylerin boşanma davası açmalarından daha önemlisi, bu süreci hukuki temelde yürütebilmeleridir. Zira boşanma davasının hukuki alt yapısının olmaması davanın reddine neden olacaktır. Bu da bireylerin 3 yıl boyunca bir daha boşanma davası açamamalarına neden olur. (aynı boşanma nedeni ile)

Boşanma sürecinde taraflar sıklıkla çekişme içerisinde olabilirler. Eşlerden birisinin boşanmak istemesi diğerinin istememesi,çocuğun velayetini her iki tarafın da istemesi, nafaka ve tazminat talepleri, mal paylaşımının nasıl yapılacağı gibi bir çok konuda eşler hem fikir olamayabilirler. Bu noktada boşanmadan doğacak olan hakların korunması son derece önemlidir. O yüzden boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen kişilerin uzman bir boşanma avukatı ile süreci yürütmeleri gerekecektir.

Boşanmak istiyorum diyen kişilerin boşanmaya karar vermelerinin ardından 4721 sayılı Medeni Kanun içerisinde belirlenmiş haklı boşanma sebeplerinden biri ve ya bir kaçını öne sürerek boşanma davası açmaları mümkündür. Boşanma davası açılacak olan mahkeme Aile Mahkemesidir. Bireylerin hangi aile mahkemesine başvuru yapacakları, boşanma davası için gerekli belgeleri doğru hazırlamaları, öne sürülecek boşanma nedeninin doğru saptanması ve mahkemede ispatı önemli konulardır. Bu nedenle her ne kadar boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen kişiler açısından boşanma avukatı tutmak zorunlu olmasa da boşanma avukatı tutmaları önerilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>