Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatları

Bizimle İletişime Geçin

Boşanma Avukatı Maliyeti 2015

Boşanma Avukatı Maliyeti 2015

Boşanma davası açacak kişilerin merak ettiği konulardan birisi de boşanma avukatı maliyeti olmaktadır. Boşanma avukatı maliyeti açılacak olan boşanma davasının türüne, boşanma avukatı deneyimine ve boşanma davasının açılacağı şehre göre farklılık gösterecektir. Boşanma avukatı maliyeti, her yıl Baro’nun açıklamış olduğu avukatlık vekalet ücreti ile ilişkili olmakla birlikte Baro’nun açıkladığı ücretler tavsiye niteliği olduğundan dolayı boşanma avukatları farklı ücretler talep edebilmektedir. O nedenle Boşanma Avukatı Maliyeti hakkında en doğru bilgi yine bir boşanma avukatı ile iletişime geçilmesi ile mümkün olacaktır.

Boşanma avukatları açılacak davanın iş yükünü hesaplayarak müvekkillerine ortalama bir ücret çıkarabilirler.

Boşanma Avukatı Maliyeti

Boşanma avukatı maliyeti bireyler açısından külfet olarak görülmemelidir. Zira boşanma avukatı, çouğun velayeti mal paylaşımı, nafaka ve tazminat gibi hususlarda yasal hakların korunmasını sağlarken, diğer yandan en kısa sürede boşanma davasının sonuçlanmasına olanak sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Maliyeti Diğer Giderler

Boşanma avukatı maliyeti, içerisinde dava masrafları, mahkeme giderleri, bilirkişi raporu ücretleri, tanık dinleme masrafları… gibi bir çok kalem yer almaktadır. O nedenle bireyler boşanma avukatı tutarak davanın başlangıcından sonuna kadar tüm giderleri de karşılamış olacaklardır.

Boşanma davası açarak evliliğini sonlandırmak isteyen kişilerin bu süreçte yasal haklarını savunması ve açılacak davanın seyri için hukuki bilgi ve deneyime ihtiyaçları vardır. Bu anlamda boşanma davasının nerede açılması gerektiği, boşanma davası için yetkili mahkemenin neresi olduğu, boşanma davasında öne sürülecek hukuki nedenin ne olacağı, boşanma davasında öne sürülen hukuki boşanma nedeninin nasıl ispatlanacağı gibi bir çok hususta, hukuki bilgi ve deneyim bireylerin sağlıklı bir boşanma süreci atlatmaları adına önemlidir. Boşanma avukatı müvekkilinin gerek en kısa sürede boşanma davasının sonuçlandırılması gerekse de boşanmadan doğacak olan haklarının korunması, taleplerini karşılamak amacıyla hizmet verir. O nedenle boşanma avukatı tutulmak istenmesi durumunda Boşanma Avukatı Maliyeti göz önünde bulundurulmakla birlikte, bireylerin kendisini en iyi şekilde savunacak boşanma avukatı ile boşanma davası açmaları da göz önüne alınmalıdır

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>