Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatları

Bizimle İletişime Geçin

Avcılar’daki Boşanma Avukatları

Avcılar’daki Boşanma Avukatları

Avcılarda ikamet eden ve boşanmaya karar vermiş kişilerin boşanma davası sürecinde hukuki destek almaları amacıyla Avcılar’daki boşanma avukatları hizmet vermektedir. Avcılar’daki boşanma avukatları ile boşanma davası açılması istenilen sonucun alınması adına müvekkillere mutlak fayda sağlamaktadır. Boşanma süreci zor bir süreçtir ve bu süreçte eşler maddi ve manevi olarak oldukça yıpranabilmektedir. Diğer yandan çocuklar da boşanma süreci içerisinde psikolojik olarak olumsuz etkilenmektedir. O nedenle boşanma davası açacak kişiler açısından Avcılar’daki boşanma avukatları aracılığı ile boşanma davası açılması boşanma sürecinin en kısa sürede sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Avcılar’daki Boşanma Avukatları

Boşanma süreç olarak doğru yürütülmelidir. Bu noktada boşanmak istiyorum diyen kişilerin açacakları boşanma davası hukuki temele sahip olmaması durumunda boşanma davası reddedilecektir. Bu da bireylere hem maddi hem de zamansal olarak kayıp yaratacaktır. Avcılar’daki Boşanma Avukatları ile boşanma davası açılması da bu noktada oldukça önemlidir. Zira boşanma davasının reddi durumunda aynı hukuki gerekçe ile boşanma davası açılabilmesi için 3 yıl beklenmelidir. Örneğin zina nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin davalarının reddi durumunda tekrardan zina nedeniyle boşanma davası açabilmeleri için 3 yıl beklemeleri şarttır.

Diğer yandan boşanma davası sürecinde yerine getirilmesi gereken bir çok hukuki prosedür vardır. Boşanma davasının açılacağı yetkili mahkemenin doğru şekilde saptanması, dava için gerekli belgelerin hukuki altyapısının kurulması, boşanma nedeni olarak öne sürülecek gerekçenin Medeni Kanun içerisinde yer alması, boşanma gerekçesinin ispatının yapılması gibi bir çok prosedür etkili bir şekilde yerine getirilmelidir. O yüzden Avcılar’daki Boşanma Avukatları ile boşanma davası açılması zorunlu olmasa bile önemlidir.

Avcılar’daki boşanma avukatı boşanma davası açacak olan bireylerin boşanma sonrası nafaka, velayet, mal paylaşımı ya da tazminat gibi konularda hak kaybı yaşamalarının önüne geçebileceğinden dolayı, boşanmanın maddi sonuçları düşünüldüğünde Avcılar’da boşanma davası açacak olan kişilere olumlu katkı sağlayacaktır.

Boşanma davaları süresi ve boşanma sonrası yaşanabilecek hak kayıpları düşünüldüğünde bireylerin zorunlu olmasa bile Avcılar’daki boşanma avukatları ile boşanma davası açmaları önerilmektedir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>