Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatları

Bizimle İletişime Geçin

Anlaşmalı Boşanma Ücretleri 2015

Anlaşmalı Boşanma Ücretleri 2015

Anlaşmalı boşanma davası açıp evliliğini kısa sürede bitirmek isteyen kişiler açısından bu süreçte merak ettikleri konuların başında anlaşmalı boşanma ücretleri gelmektedir.Anlaşmalı boşanma ücretleri çekişmeli boşanma ile kıyaslandığında daha ucuz olmaktadır. Anlaşmalı boşanma ücretleri açısından belirleyici olan unsurlar vardır ve buna göre bireylerin ödeyeceği fiyatlar da farklılık gösterir.

Anlaşmalı Boşanma Ücretleri- Gerekli Belgeler

Anlaşmalı boşanma ücretleri içerisinde bireylerin hazırlamaları gereken belgeler için ödeyecekleri tutarlarbu belgelerin nasıl hazırlandığına göre değişir. Örneğin bireyler anlaşmalı boşanma dilekçesi ve anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanırken, bu belgeleri kendileri hazırlayabilecekleri gibi, uzman bir boşanam avukatı nezaretinde de hazırlayabilirler. Bireysel olarak hazırlanacak belgelerin hukuki altyapısının olmaması açılacak boşanma davasının reddedilmesi ile sonuçlanabilir. Bu da 3 yıl boyunca aynı gerekçeyle boşanma davası açılamaması anlamına gelir. Bu durum anlaşmalı boşanma masrafının düşük olması istenirken daha büyük bir maliyet doğurabilir. Anlaşmalı boşanma için gerekli belgeler hazırlanırken uzman bir boşanma avukatı tarafından alınacak hukuki destek ise bireylere hem davanın açılması hem de sürdürülmesi süreçlerinde mutlak avantaj sağlar ve en kısa sürede boşanmayı getirir. Uzman boşanma avukatı gerek boşanma dilekçesi gerekse de boşanma protokolünün hukuka uygun şekilde yazılmasını sağlar. O yüzden anlaşmalı boşanma davası açacak kişilere boşanma avukatı tutmaları önerilir.

Anlaşmalı Boşanma Ücretleri – Dava Harçları ve Yargılama Giderleri

Anlaşmalı boşanma ücretleri içerisinde ödenmesi gereken bir diğer maliyet konusu ise dava harçları ve yargılama giderleridir. Bu giderler devlete ödenmekte olup bu giderlerden kısılması söz konusu olmamaktadır. Dava harçları ve yargılama giderleri davanın açılıp sonuçlandırılması süresince tüm yapılacak olan işlemler için ödenir.

Anlaşmalı Boşanma Ücretleri – Avukat Masrafları

Anlaşmalı boşanacak kişilerin bu süreçte boşanma avukatı tutmaları onların velayet, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi bir çok konuda hak kaybı yaşamalarının önüne geçecek ve bunun yanı sıra boşanma davasının da en kısa sürede sonuçlanmasına olanak sağlayacaktır. O nedenle zorunlu olmasa bile boşanma avukatı tutulması önerilmektedir. Anlaşmalı boşanma avukatı masrafları, tutulacak olan avukatın deneyimine ve davanın açılacağı yere göre farklılık göstermektedir. O nedenle boşanma avukatı tutacaklar açısından en doğru bilgi boşanma avukatı ile iletişime geçerek sağlanabilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>